Mutluluğun ve Huzurun Resmi Atitlan Gölü

Orta Amerika Maya Medeniyetinin beşiği olmakla beraber, jeolojik olarak en muhteşem mekanlara da ev sahipliği yapan bir kıta, özellikle Meksika, Guatemala, Honduras seyahatimde oldukça etkilendiğim yerler oldu . Bu ülkelerde sayısız muhteşem doğal harikalara tanıklık ettim ama içlerinde Guatemala' da bulunan Atitlan gölü beni fazlasıyla büyüledi

Yükseklikleri 3000-3500 metre arasında olan üç adet muhteşem volkanik dağ manzarasına sahip olan ve 1500 metre yükselikte ki dünyanın en güzel göllerinden biri olan Atitlan Gölün'e bakan otelimizde geçirdiğim zaman hayatım boyunca belkide en çok kendimi dinleğim anlardı.

Fazlasıyla huzurlu olan bu yerde çok keyifli aktivitelerde bulunabilirsiniz. Orta Amerika daha önce de dediğim gibi Maya kültürünün merkezi de olduğundan  buranın en eski maya topluluğu olan Zutuhiller bulunmakta. 

Zutuhiler inançları gereği yeraltı tanrısı Maximon' a adadıkları tütün ve likörleri ile ünlüler. İnançlarına göre bu tanrı hastalara şifa dağıtıp kötü insanları da cezalandırıyormuş.

Guatemala gerek doğası ve gerek Maya Medeniyeti ile hayranlık uyandıracak bir ülke. Aslına bakarsanız Orta Amerika genel olarak böyle ve bana sorulduğu zaman favori destinasyonum diye cevap veriyorum. Her doğal güzelliği tek tek anlatılacak ülkeler bunlar... Burada çok kısa Atitlan'ı size anlatmak istedim. Burayı mutlaka görün anlatılmaz yaşanır çok fazla da anlatacak kelime bulamıyorum bazı yerler var ki tarifi imkansız... Gerçek huzuru bulabileceğiniz sizi başka boyutlara taşıyacak cennetten bir köşe adeta...

1985 yılında İstanbul' da doğdum. Kandilli Kız Lisesi öğrenimimi 2002 yılında tamamlayıp, Haliç Üniversitesi Hemşirelik Yüksek Okulunu 2007 yılında bitirdikten sonra aynı üniversitede Cerrahi Yükseklisansını 2010 yılında tamamladım.

çocukluğumdan beri olan Barış Manço hayranlığım sebebiyle seyahat etmek farklı kültürleri tanımak benim için en temel hedeflerden biri olmuştur.

İstanbul Tıp fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında aktif olarak profesyonel mesleğim olan hemşireliği yapmakla beraber aynı zamanda çocukluk hayalim olan dünyayı gezme işini de severek yapıyorum. Ailenin tek çocuğuyum ve Maru adında bir de kedim var.

gül gökçe doğdu
Gül Gökçe DOĞDU kimdir ?

yazıların ve fotoğrafların tamamı Gül Gökçe Doğdu'ya aittir. İzinsiz hiçbir şekilde kopyalanamaz 

  • wizard.nurse
  • wizard.nurse