top of page

Gezgin Hemşirenin Gezgin Annesi Nermin Doğdu (Nermo) ile Tanışın

Seyahat  etmek aynı alışveriş yapmak gibi... kendinize müdahale edilmeden yaptığınız alışveriş nasıl zevkli ve amacına uygun oluyorsa seyahat etmekte öyle. Çoğu insan benimle aynı fikirde olmayabilir yalnız seyahate sıcak bakmayabilir ama gerçekten en iyi arkadaşlarınız ile bile fikir ayrılıklarınız olabileceği için gezerken hep birileri kendinden ödün vermek zorunda kalıyor. Sonuçta herkes aynı fikirde ve zevkte olmuyor maalesef... benim önerim özellikle keşif yolculuklarınızı yalnız yapmanız tabi balayı tarzı seyahatlerinizi bu konudan muaf tutuyorum :) 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yalnız seyahat etmeyi her ne kadar bu kadar övsemde, aslında kendim seyahat ederken biri hep yanımda oluyor o da annem Nermin Doğdu siz ona kısaca Nermo' da diyebilirsiniz :) kendisi standart bir anne profilinde değil genelde onun yaşında ki gençler emekli olunca ev hobilerine yönelir ama o da en azından benim kadar çılgın bir gezgin ve onunla yaptığım seyahatlerden büyük keyif alıyorum.

Kendisi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndan emekli olduktan sonra ilk önce sanatsal çalışmalarla adından sözettirdi . Annem diye demiyorum ama hakikaten resim konusunda oldukça başarılı ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde sergileri ile yeteneğini kanıtlamış oldu.

Annem Nermo'da gençliğinden beri içinde seyahat tutkusuyla yaşayan biri aslında kendimin gelecekte ki hali annem diyebilirim sanki ikimiz aynı insanız ama o benden ilerde gibi hissediyorum çoğu zaman. ben de bu yaşa geldiğim de demek ki aynı Nermo gibi olacağım diyorum.

Annem aynı zamanda tabi ki seyahatlerimin en büyük sponsoru da olduğundan :) onsuz bir dünya keşfi düşünmek zor şaka bir yana arkadaşlarım lütfen üzerine alınmasın ama hakikaten Nermo bir anneden öte harika bir arkadaş. Genelde zevklerimiz birebir aynı anda aynı şeyi kafamızdan geçirip aynı mekanlara yöneliyoruz aynı şeyleri yapmak istiyoruz. İkimizinde favori ülkeleri latin Amerika ülkeleri o yüzden bir yıl önceden gideceğimiz rotaları beraber karar verirken çok zorluk çekmiyoruz. Sadece bu aralar üstüstte uzakdoğu seyahati çok sık yaptığımız için (annem aynı zamanda uzakdoğu hayranı) bu yıl da böyle bir seyahat yapmak istediğini söyledi ve şuana kadar tek yaşadığımız fikir ayrılığı bu oldu ama sanırım bu konunun üstünden geleceğiz çünkü her zaman en son onun dediği olur :)

Annemin aldığı çoğu karar isabetli oluyor o yüzden seçim yaparken onun zevkine oldukça güvenirim, şuana kadar hiç pişmanlık yaşamadım her seyahatimde oldukça mutlu oldum ve onunla birlikte geçirdiğim her andan oldukça keyif aldım. Evet tabi ki her anne kız gibi arada sürtüşmelerimiz oluyor, onun bana kızmaları özellikle onun fazlasıyla klimaya düşkün olması ve Sibirya soğuklarında bile klima açtırması nedeniyle olmakta... ama bunlar bile komik hatıralar olarak hatırladığımız konuştuğumuzda güldüğümüz aktiviteler oluyor.

 

 

 

Birlikte oldukça çılgın maceralar yaşıyoruz. Bir keresinde Guatamala'da orman içinde kaldığımız bir otelde gece uykumuzdan vahşi bir hayvan sesi ile uyandık. Sabaha kadar nöbet tutup uyumadık komik olan Nermo'nun düşüncesi  bunun bir hayvan sesi değil, bizi kurban etmek isteyen Mayaların ayin ritüeli olduğuydu kafasında mayaların kanlı insan kurban etmeleri o kadar yer edinmiş ve bundan etkilenmiş ki böyle bir kurguyu kafasında kurup bunu ciddi ciddi düşünmüş :) muazzam bir hayal gücüne sahip ve gerçekten çok eğlenceli .

özetle bu minik yazımda annemden biraz bahsetmek istedim. Aslında o uzun uzun anlatılacak bir insan ama hepsini burada anlatmayayım ilerde yazacak konum olsun :)  kendimi çok şanslı hissediyorum Nermo gibi bir anneye sahip olmak harika bir olay ve o benim en yakın kankam. Gelecekte daha nice maceralara birlikte atılacağız ve buradan bu maceralarımı sizlere aktarmaya devam edeceğim :)

bottom of page